Nawierzchnie polipropylenowe – same korzyści

Przerwa w pracy? Czas na mecz! Zainwestuj w boisko w firmie dla pracowników
29 marca 2021
Jak przygotować boisko do sezonu?
16 kwietnia 2021

Nawierzchnie polipropylenowe – same korzyści

CAŁA PRAWDA O BOISKACH POLIPROPYLENOWYCH

Powiedzmy to sobie jasno: nawierzchnie polipropylenowe to rozwiązanie przyszłości. Nie straszna im żadna pogoda, zapobiegają kontuzjom, a jeśli chcesz, możesz je zbudować nawet… na dachu. Oto wszystko, co chcielibyście – i musicie! – o nich wiedzieć.

Na początek wyjaśnijmy, czym jest polipropylen, czyli materiał, który często spotykamy w życiu codziennym. Jest to składnik tworzyw sztucznych wykorzystywanych m.in. do produkcji nakrętek, mebli ogrodowych czy siedzisk na stadionach.

Bezpieczeństwo

Już samo wykorzystanie polipropylenu daje konstruktorom i użytkownikom boiska wiele korzyści. Pierwsza to bezpieczeństwo. Tworzywo świetnie amortyzuje upadki, „pochłaniając” siłę uderzenia. Redukuje też ryzyko otarć i skaleczeń, które w przypadku boisk szutrowych lub betonowych są na porządku dziennym.

nawierzchnie polipropylenowe

Warto podkreślić, że amortyzujące właściwości polipropylenu mają przełożenie na stan stawów i układu kości młodszych i starszych sportowców. Intensywny wysiłek na twardej, nieuginającej się nawierzchni powoduje ogromne przeciążenia w układzie kostno-stawowym, a to prosta droga do przewlekłych, czasem odnawiających się przez całe życie urazów kolan, stawów skokowych czy nawet kręgosłupa na odcinku lędźwiowym.

To dlatego nawierzchnie typu Sport Court – znajdujące się w naszej ofercie – zostały wyposażone w rozwiązanie positive lock, czyli taki system łączenia modułów, który sprawiaj, że nawierzchnia „pracuje” w dwóch płaszczyznach. Innym autorskim rozwiązaniem w Sport Court jest ruszt słupkowo-krzyżowy (tzw. ruszt dynamiczny, który eliminuje konieczność stosowania podbudowy dynamicznej) zapewniający odpowiednią nośność nawierzchni oraz dużą odporność na odkształcenia przy zachowaniu wysokiego stopnia amortyzacji.

Koszty konserwacji? Bliskie zeru!

Kolejny plus? Bardzo wymierny, czyli praktycznie zerowe koszty konserwacji. Boiska betonowe lub trawiaste wymagają regularnych, czasem dokonywanych kilka razy w roku, mozolnych konserwacji: czyszczenia, wyrównywania, przeczesywania i uzupełniania brakujących elementów. Tymczasem w przypadku boisk Sport Court ażurowa struktura modułów, z których składa się nawierzchnia, daje możliwość usuwania nieczystości na bieżąco. Śmieci, liście, kurz? Moduły wystarczy podnieść i wymieść niepotrzebnych „gości” spod nawierzchni. Nie potrzeba do tego kosztownych usług specjalistycznych ekip czyszczących.

Nawierzchnie polipropylenowe – buduj gdzie chcesz

Ale czy boisku musi być zbudowane pod gołym niebem? W przypadku modułowych nawierzchni polipropylenowych wcale nie jest to warunek. Tego typu boiska można montować praktycznie wszędzie: w magazynie, na parkingu, w parku, nieużywanej sali, a nawet na dachu. Pojedynczy element ma wymiary 30,5 x 30,5 cm, a ich składanie trwa nie dłużej niż jeden dzień. Daje to także możliwość organizowania imprez sportowych wszędzie tam, gdzie przyjdzie nam na to ochota. Moduły polipropylenowe doskonale sprawdzą się w przypadku boiska rekreacyjnego dla pracowników firmy.

nawierzchnie polipropylenowe

Stylistyka i design

Nawierzchnie polipropylenowe to także estetyka, nowoczesny wygląd. Kolorystykę modułów można dobierać indywidualnie, a w razie potrzeby wymieniać.

Bądź eko

Dla wielu użytkowników ważną cechą jest zachowania zasad eko. Nawierzchnie polipropylenowe są w całości poddawane recyklingowi, a ich zakładanie i demontowanie nie wymaga użycia ciężkiego sprzętu. Z boiska Sport Court środowisko naturalne jest całkowicie bezpieczne.

Znają je zawodowcy

A na koniec argument najważniejszy dla fanów sportu na najwyższym poziomie. Otóż nawierzchnie polipropylenowe używane są powszechnie w treningach i zawodowych rozgrywkach przez gwiazdy NBA czy NFL. LeBron James i Marcin Gortat sprawdzili ich jakość osobiście.

Bądź jak Gortat – graj na polipropylenie.